Kategórie

Výrobcovia

Akcie, zľavy a novinky

Sinkor LED 60 osvetlenie akvária 60cm 20W

Cenovo dostupné LED osvetlenie vhodné pre rastlinné akváriá.

47,00 € s DPH
Dostupnosť: 7 dní

Vernostný program Nákupom tohoto produktu môžete získať až 47 Vernostné body. Váš košík Vám prinesie 47 bodov Môže byť prekonvertovaný do kupónu v peňažnej hodnote 0,47 €.

Sinkor LED 60 osvetlenie akvária 60cm 20W

Najlepší pomer cena / výkon na trhu! 

Základné pravidlo pri výbere osvetlenia nad akvárium sa riadi výberom wattáže daného svietidla. So svietidlom Sinkor sa nám toto pravidlo komplikuje, pretože pri nižšej wattáži dosahuje rovnakej svietivosti ako silnejšie svietidla.

Ako je to možné? vysvetlenie je Jednoduché:

Žiadne svietidlo nedosahuje 100% efektivity, čo znamená, že ne celý výkon se premení na svetlo. V prípade svietidiel vzniká teplo, ktoré je náš úhlavní nepriateľ pretože nás okráda o svietivosť, čo je dôležité práve pre rastliny. Mnoho výrobcov svietidiel sa v snahe za honbou čo najväčšieho výkonu na papieri ženie za výrobou svietidiel, ktoré majú síce väčší odber ale zato ďaleko viacej hrejú a preto majú menšie svietidlo.

Tým, že má svietidlo Sinkor veľké množstvo LED diód, konkrétne 432 kusov na 120 cm a kvalitné chladenie v podobe hliníkového tela, tak dosahuje väčšej efektivity a preto Vás cena na jeden lumen vyjde výrazne lepše než u konkurenčných svietidiel. A pokiaľ máte veľmi náročné rastliny na svetlo a výkon by Vám ani napriek tomu nestačil, tak Vás stále lepšie finančne vyjde umiestniť nad Vaše akvárium dve svietidla Sinkor než iné silnejšie svietidlo.

Info: Svietivosť se merá v lumenoch (lm) čo je množstvo svetla, ktoré reálne svietidlo zasvieti na rozdiel od výkonu vo wattoch, čo je údaj, ktorý Vás iba informuje jaký odber elektriny má Vaše svietidlo.

Výhody svetiel Sinkor LED:

Veľký počet LED diód zaisťuje vyššiu efektivitu a lepšie rozprestrenie svetla Svetlo z LED svetiel je vyžarované v jednom smeru a nerozptyľuje sa tak ľahko, ako z iných svetelných zdrojov. Veľký počet LED diód zaisťuje rovnomerný rozptyl svetla po celom akváriu.

veľkému počtu kusov najmodernejších LED diód je naviac dosiahnutého lepšieho pomeru svietivosti k spotrebe. Svetlo je teda maximálne efektívne.

Ideálne spektrum pre pestovanie akvarijných rastlín Akváriové rastliny vyžadujú pre svoj rast predovšetkým modrú zložku spektra. Sinkor LED obsahuje práve tuto zložku v najväčšom množstve. Obsahuje však aj zelenú a červenú zložku v menšom množstve pre vyfarbenie rýb a aj zelených a červených rastlín.
Farebná teplota je 6000K a pre ľudské oko sa svetlo z diód javí ako biele.

Sinkor LED

 

Sinkor LED

Nastaviteľná intenzita pomocou priloženého stmievača (súčasť balenia) Súčasťou balenia je aj manuálny stmievač. Vďaka ktorému si môžete nastaviť presne takú intenzitu svetla, akú potrebujete. Svetlo je dostatočne silné, takže ho môžete pomocou stmievača ľubovolne stlmiť na požadovanú úroveň, pokiaľ preferujete slabšie svetlo alebo to vyžadujú podmienky v akváriu.

 

Telo svetla je vyrobené z poctivého kusu hliníka, takže se neprehrieva a má dlhú výdrž Pri konštrukcii svetla bol ako materiál zvolený hliník. Testy teploty ukázali chladenie LED dostatočne širokým kusom hliníkového tela ako najefektívnejší. Nedochádza tak k degradácii elektroniky.

Sinkor LED

 

Dlhá doba svietivosti LED diódy v týchto svetlách vydržia pri bežnej prevádzke 10-12 hod/deň mnoho rokov. Okrem toho ku každému svetlu ponúkame aj náhradné diely. Pokiaľ by sa so svetlom v budúcnosti čokoľvek stalo, nemusíte ho vyhadzovať, ale je vždy opraviteľné.


Tenké telo svetla pre vzdušný vzhľad Osvetlenie je veľmi tenké, až neuveriteľných necelých 9 mm. Vďaka tomu je svetlo veľmi nenápadné a neruší pohľad na akvárium.

 

Posunovateľné držiaky pre uchytenie na akvárium Konštrukcia držiakov umožňuje uchytenie svetla nad akvárium v určitom rozpätí pomocí posunutia na tele akvária.

Sinkor LED

 

Technické parametre:
Rozmery: 610 x 50 x 8.5 mm
Max. dĺžka akvária: 65 cm
Príkon: 20 W
Farebná teplota: 6000K
Svetelnosť: 5 615 lm

Obsah balenia:

  • Telo svetla
  • Zdroj a potrebná kabeláž
  • Krokový stmievač
  • Držiaky pre uchytenie na akvárium

Nateraz nemáme žiadne komentáre zákazníkov.

Iba registrovaní užívatelia môžu pridávať ďalšie komentáre.